Hotel Aplaus

Šantovo náměstí 181 / Litomyšl / Východní Čechy

Nabízené pobyty Zobrazit mapu

HOTEL A LOKALITA
Hotel Aplaus nabízí luxusní ubytování v úchvatném historickém centru Litomyšle. Celý komplex hotelu Aplaus zaujme kombinací historické zástavby a moderního vybavení s osobitým designem. Hotel Aplaus se nachází v sousedství klášterních zahrad pouze pár minut chůze od Smetanova náměstí s pestrou řadou historických fasád nebo od renesančního zámku a jeho areálu, který byl v roce 1999 zapsán na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Právě tady se vždy na začátku léta koná prestižní Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl, který k městu neodmyslitelně patří více než půlstoletí a je největší kulturní událostí roku.

Hotel Aplaus v Litomyšli vznikl rekonstrukcí a dostavbou tří památkově chráněných objektů v historickém centru Litomyšle. Právě propojení bohaté historie se současností se staly mottem hotelu Aplaus. Zatímco architektura připomíná pět set let dlouhou historii měšťanských domů, jedinečný a moderní design hotelu Aplaus nabízí hostům nevšední zážitek, pohodlí a kvalitu. Právě vybavení interiérů odráží zájem majitelů hotelu Aplaus o současné umění a design.

Hotel Aplaus je nekuřácký a možnost variantního propojení pokojů uvítají především rodiče s dětmi. Návštěvníci hotelu Aplaus mohou ocenit také nevšední výhled z pokojů na měšťanské domy v historickém jádru Litomyšle, na stále oblíbenější Klášterní zahrady s dominantami Piaristického chrámu Nalezení sv. Kříže či věží kostela Povýšení sv. Kříže.

UBYTOVÁNÍ
Hotel nabízí luxusní ubytování s osobitým designem ve 21 dvoulůžkových pokojích a 2 apartmánech ve světovém standardu. Každý z pokojů hotelu Aplaus je jedinečný, navržen se smyslem pro detail, celek a současné trendy.

Pokoj Standard: Dvoulůžkový pokoj nabízí ideální ubytování pro dva uprostřed Litomyšle. Pokoj tvoří ložnice a koupelna s toaletou, umyvadlem, zrcadlem a sprchovým koutem. Vchod do pokoje je řešen čipovou kartou. Příjemné světlo zajišťuje foto světlo.

Pokoj DeLuxe: Dvoulůžkový pokoj DeLuxe tvoří ložnice a koupelna. V ložnici je velká postel, která má hnědozlatý přehoz. V hnědé a zlaté barvě je i čelo postele, stěnu zdobí černobílá fotografie. Naproti posteli je nízká komoda s LCD televizí. Pod oknem stojí pracovní stůl. Příjemné světlo zajišťuje foto světlo. Koupelna má tmavé obklady, velká vana se sprchou zajišťuje pohodlí a nad umyvadlem Vás potěší velké osvětlené zrcadlo v dřevěném rámu.

Apartmán Dobromila: Apartmán tvoří obývací pokoj, ložnice, hlavní koupelna a malá koupelna. Celý interiér je laděn do tmavých barev. V obývacím pokoji jsou velká okna a LCD televize. Prostorná ložnice je zdobena hnědými tapetami, které jsou barevně doplněny zlatými polštáři a lampami na nočních stolcích. Naproti posteli se nachází LCD televize. Z ložnice vedou dveře do hlavní koupelny s černými obklady, kde naleznete vanu a umyvadlo se zrcadlem ve zlatém rámu. Malá koupelna disponuje sprchovým koutem.

Apartmán Smetana: Apartmán tvoří obývací pokoj, ložnice, hlavní koupelna a malá koupelna. Celý interiér apartmánu je laděn do světlých barev. Příjemnou atmosféru dodávají celému apartmánu dřevěné parkety. Interiér obývacího pokoje je vybaven světlým nábytkem, který je doplněný černobílými fotografiemi. Hosté mají k dispozici LCD televizi. Z obývacího pokoje vedou dveře do prostorné ložnice. Jedna ze stěn ložnice je zdobena šedými tapetami s ornamenty, ostatní stěny jsou zdobeny černobílými fotografiemi. Také v ložnici se nachází LCD televize. Apartmán Smetana je vybavený dvěma koupelnami. V té hlavní se nachází samostatně stojící vana s obklady v barvě zlata. Umyvadlo se pyšní velkým zrcadlem ve zlatém rámu. Celá koupelna je obložena šedými obklady. V malé koupelně je sprchový kout obložený obklady v barvě zlata. Nad umyvadlem visí menší zrcadlo také ve zlatém rámu.

Vybavení: koupelna + WC, LCD TV, minibar, trezor, telefon, vysoušeč vlasů, internet, většina pokojů je klimatizována

GASTRONOMIE
Součástí hotelu Aplaus je restaurace Bohém se salonkem, café-bar Muuza i venkovní posezení na terase u Klášterních zahrad, s nimiž hotel Aplaus sousedí. Restaurace i café-bar hotelu Aplaus poskytují stylovou neformální atmosféru a nabízí mezinárodní i českou tradiční kuchyni a nápoje nejvyšší kvality.

Vychutnejte si restauraci Bohém: „Majstrštykem“ šéfkuchaře Libora Halouska jsou těstoviny na nejrůznější způsoby, ale pochutnáte si od něho na celé řadě dalších pokrmů. Libor Halousek několik let působil jako Chef de Partie v pražském hotelu Hilton, kuchařskému umění se učil v kuchyni své maminky a špičkové gastronomii pak od Romana Pauluse, který coby šéfkuchař Alcronu získal několikrát michelinskou hvězdu - kulinářského Oscara.

Vinotéka umístěná ve sklepení hotelu skýtá pestrý výběr vín.

WELLNESS
Vířivá vana, finská sauna, infra sauna a masáže (pouze na objednávku).