Hotel Flora

Purkyňova 128 / Mariánské Lázně / Západní Čechy

Nabízené pobyty Zobrazit mapu

HOTEL A LOKALITA
Hotel Flora má vynikající polohu přímo uprostřed klidné lázeňské čtvrti, asi padesát metrů od mariánskolázeňské kolonády a léčivých pramenů. Hotel je vhodný k relaxaci, wellness, pro léčebně - rehabilitační pobyty, turistické a poznávací pobyty i lyžařské pobyty (ski-areál se nachází cca 500 m od hotelu, běžkařské trasy přímo u hotelu). Původní hotel Flora byl otevřen v roce 1881 a patřil rodině uměleckého zahradníka Václava Skalníka, čemuž vědčí za své krásné jméno "Květina". Václav Skalník byl zakladatelem lázeňských parků, jejichž krása neodmyslitelně patří k malebnému srdci Mariánských Lázní. Hotel patřil před první světovou válkou k nejluxusnějším ve městě a navštěvovali ho zejména majetní ruští aristokraté.

UBYTOVÁNÍ
Dnešní hotel Flora nabízí ubytování v útulně zařízených dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC, telefonem s přímou provolbou, televizí se satelitními programy, vysoušečem vlasů a trezorem (za poplatek 15,- Kč / den). Dále jsou k dispozici ledničky, které se dají zapůjčit na recepci za poplatek 70,- Kč / den. Některé pokoje mají balkon.

GASTRONOMIE
Pro stravování v hotelu můžete využít dvě restaurace - Edelweiss a Rose, každý den je k dispozici polední menu za 95,- Kč (polévka + hlavní jídlo). V šestém patře se nachází chlouba hotelu - prosklená vinárna a kavárna s otevřenou terasou a s nádherným panoramatickým výhledem na celé město. Třikrát v týdnu zde hraje živá hudba k poslechu i k tanci.

BALNEO
V budově hotelu se nachází léčebné oddělení pro léčebně rehabilitační péči s odborně vyškoleným personálem pro individuální fyzioterapii, fyzikální terapii a vodoléčbu. Můžete si domluvit léčebný program s lékařem nebo vybrat z široké nabídky a zakoupit jednotlivé procedury včetně těch speciálních přímo na recepci.

WELLNESS
Wellness studio nabízí kosmetiku, pedikúru a manikúru. Dále můžete v hotelu využívat infrasaunu (za poplatek). Od roku 2010 je vybudována spojovací chodba mezi hotely Flora a Maxim, kde je možno zdarma využít bazén s protiproudem (cca 4 x 9 m). Kadeřnické služby jsou poskytovány mimo hotel, transfer z hotelu do kadeřnického salonu a zpět je již zahrnut v ceně této služby. V hotelu zapůjčují koupací pláště za poplatek (30,- Kč / den).

DALŠÍ SLUŽBY
Wi-Fi připojení je zdarma v celém hotelu. V hotelové hale je volně k dispozici internetový koutek. Parkování je možné předem rezervovat (omezený počet parkovacích míst vzhledem k vnitřnímu lázeňskému území) přímo před hotelem nebo ve dvoře za poplatek (150,- Kč / noc). Recepce zajišťuje vstupenky na kulturní akce ve městě, výlety do okolí, zapůjčení aut. Hotel Flora je nekuřácký. Psi a kočky jsou v hotelu za poplatek vítáni. Hotel nabízí prostory pro úschovu jízdních kol a lyží.