Danubius Health Spa Resort Nové Lázně

Reitenbergerova 53 / Mariánské Lázně / Západní Čechy

Nabízené pobyty Zobrazit mapu

HOTEL A LOKALITA
Unikátní historická budova Nových Lázní, jednoho z nejkrásnějších lázeňských hotelů v Mariánských Lázních, byla otevřena v roce 1896 po rozsáhlých přestavbách původní lázeňské budovy z roku 1828. Díky své centrální poloze se již od svého vzniku stala léčebným centrem lázní a dnes svým hostům poskytuje nejkomplexnější nabídku léčebných a relaxačních pobytů s využitím jedinečných místních přírodních zdrojů.

KRÁLOVSKÝ ZÁŽITEK V JEDINEČNÉM LÁZEŇSKÉM KOMPLEXU
Historicky unikátní lázeňské hotely Nové Lázně *****, Centrální Lázně **** a Maria Spa Courtyard **** jsou propojené krytými promenádami a koridory v jeden lázeňský komplex. V komplexu se nachází nejstarší rašelinové lázně v Evropě a největší historicky originální balneoprovoz s minerálními koupelemi a suchými uhličitými procedurami v Mariánských Lázních. Lázeňské a wellness procedury se poskytují na celkové ploše 5 900 m2. Minerální prameny ke koupelím i pitné léčbě přímo v hotelu. Opravdovým skvostem jsou originální Římské lázně s mramorovými sloupy z roku 1896, Královská kabina Edwarda VII., Císařská kabina Franze Josefa a původní Mariiny lázně s vývěrem přírodního Mariina plynu s obsahem CO2. Vzájemně propojené lázeňské hotely jsou navíc propojeny koridorem Via Imperialis se Spa Resortem Hvězda, jehož součástí jsou hotely Hvězda****, Imperial**** a Neapol****, čímž vznikl největší historický lázeňský resort ve střední Evropě - Marienbad Health Spa Resort s největším hotelovým bazénem v Mariánských Lázních (150 m2).

UBYTOVÁNÍ
97 pokojů kategorie Superior Plus, Superior de luxe, Junior Suite de luxe, Suite a apartmá, jeden bezbariérový pokoj. Vybavení pokojů: televize, telefon, Wifi internet, minibar, rychlovarný set na kávu a čaj, sejf, klimatizace, fén, župan, froté pantofle, deštník.

Superior Plus: Vana, televize, telefon, Wifi internet, minibar, rychlovarný set na kávu a čaj, sejf, klimatizace, fén, župan, froté pantofle, deštník.
Superior de luxe:Sprcha, bidet nebo bidetová sprcha, televize, telefon, Wifi internet, minibar, rychlovarný set na kávu a čaj, sejf, fén, župan, froté pantofle, deštník, možnost klimatizace.
Junior Suite de luxe: Vana nebo sprcha, bidet, televize, telefon, Wifi internet, minibar, rychlovarný set na kávu a čaj, sejf, možnost klimatizace, fén, župan, froté pantofle, deštník. Velký prostorný pokoj nebo oddělený obývací pokoj a ložnice.
Suite: Vana nebo sprcha, bidet, televize, telefon, Wifi internet, minibar, rychlovarný set na kávu a čaj, kávovar, sejf, možnost klimatizace, fén, župan, froté pantofle, deštník. Oddělený obývací pokoj a ložnice nebo dvoupatrové pokoje.
Suite Executive: Jacuzzi vana, bidet, televize, telefon, Wifi internet, minibar, rychlovarný set na kávu a čaj, kávovar, sejf, fén, župan, froté pantofle, deštník, klimatizace. Oddělený obývací pokoj a ložnice, balkon. Výhled na park.
Suite Imperial: Jacuzzi vana a sprcha, bidet, televize, telefon, Wifi internet, minibar, rychlovarný set na kávu a čaj, kávovar, sejf, fén, župan, froté pantofle, deštník,klimatizace. Oddělený obývací pokoj a ložnice, balkon. Výhled na park.
Apartmá Royal: Jacuzzi vana a sprcha, bidet, televize, telefon, Wifi internet, minibar, rychlovarný set na kávu a čaj, kávovar, sejf, fén, župan, froté pantofle, deštník, klimatizace. Oddělený obývací pokoj a ložnice, kuchyňský kout a balkon a terasa. Výhled na park.

GASTRONOMIE
Vychutnejte si speciality české i mezinárodní kuchyně v exkluzivním prostředí noblesní restaurace Royal Restaurant. Výběr a la carte, dietní menu. Široký výběr kvalitních vín vybraných sommeliéry. Snídaně a večeře formou bufetu, obědy servírované, salátový bufet, koutek zdravé výživy Danubius Healthy Choice.
Lobby bar láká příjemným prostředím a letní terasou.
Vyhlášená Vídeňská kavárna nabízí široký výběr káv a dezertů připravených vlastní cukrářkou, pro posezení na čerstvém lázeňském vzduchu k dispozici letní terasa.

WELLNESS & BEAUTY
Royal Spa Centrum: Římské lázně se 3 bazény s vířivými proudy a whirlpoolem, saunový svět se sanariem, 2 saunami, parní lázní, bazénkem a ledovou tříští.
MINERÁLNÍ KOUPEL V KRÁLOVSKÉ KABINĚ EDWARDA VII. Klenotem hotelu Nové Lázně je královská kabina postavená roku 1896 v novorenesančním stylu. Kabina byla pojmenována po anglickém králi Eduardu VII., který zde využíval minerální koupele v originálním mariánskolázeňském prameni během svého lázeňského pobytu v Mariánských Lázních v letech 1897–1909. Vana, která se zde nachází, je původní originál z roku 1896. Královská kabina je bohatě zdobena štukovými stropy, zrcadly a malbou s romantickýmí výjevy. Královská kabina zůstává v původní podobě a takovou úchvatnou krásou se nemohou chlubit žádné jiné lázně. Dopřejte si královský zážitek ve stylu Edwarda VII. i vy!
V resortu: Danubius Premier Fitness.
Za poplatek: Koupele, masáže, kryosauna, hydrojet, laserová terapie, kosmetický salon Emporium Beauty (špičkové produkty francouzské kosmetické firmy Clarins, mnikúra a pedikúra), kadeřnictví.

LÉČENÍ
V našich hotelech je hostům po celou dobu pobytu k dispozici nepřetržitá služba lékařů a zdravotních sester. Pro každého hosta s lázeňským typem pobytu je sestaven individuální léčebný plán co nejdříve po příjezdu.
Ke zdravotnickému týmu patří: Lékaři, kteří mají atestace 1. stupně z vnitřního lékařství, většina atestaci 2. stupně z FBRL a specializují se v dalších oblastech jako je akupunktura, mobilizační techniky, diabetologie, onkologie, ale i alternativní medicína, homeopatie, shiatsu masáže a jiné techniky. Několik let v naší společnosti probíhají předatestační kursy balneologie v rámci přípravy na atestaci z FBRL - fyziatrie, balneologie a rehabilitace. Jsme také pracovištěm Institutu pro další vzdělávání lékařů a farmaceutů Praha. Sestry v lázeňských hotelech mají státní registraci, vrchní sestry atestace 1. stupně, event. 2. stupně. Tyto registrace jsou certifikované a platné na území celé Evropské unie.
Laboratorní vyšetření: Otestujte svůj zdravotní stav a také procento rizikových faktorů civilizačních onemocnění v těle jedním krevním testem - bez čekání a ztráty času. Pobyt v Mariánských Lázních vám nedodá jen nové síly pro vaše zdraví, ale také vám nabízí jistotu pro budoucnost. Výsledky obdržíte během 2 až 3 dnů v případě, že se jedná o kompletní vyšetření.
Kvalifikovaný zdravotnický personál a tým lékařských specialistů (urolog, gastroenterolog, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, nutriční terapeut), rozsáhlé léčebné oddělení poskytující komplexní lázeňskou léčbu na profesionální úrovni, laboratorní vyšetření, léčebné procedury z přírodních léčivých zdrojů - minerální koupele v historicky originálních lázeňských kabinách, slatinné zábaly, suché plynové koupele, plynové injekce, vodoléčba v komplexu Římských lázní a další široké spektrum léčebných procedur využívající nejmodernější metody. Lesní a Ambrožův minerální pramen k minerálním koupelím a k pitné kúře přímo v hotelu. 24 hodinová služba lékaře a zdravotní sestry.

CERTIFIKÁTY
TÜV, Medispa

DALŠÍ SLUŽBY
Parkoviště u hotelu. Wifi připojení na internet zdarma. Hotel je nekuřácký. K dispozici dětský koutek. Konferenční a kulturní centrum Casino se 3 sály pro pořádání konferencí, koncertů a tanečních večerů. Karta výhod Marienbad Kur & Spa Card. Kulturní a animační programy v hotelech. Každodenní volný vstup do hotelových bazénů a saun.

Společnost LÉČEBNÉ LÁZNĚ MARIÁNSKÉ LÁZNĚ a.s. jako jediná navazuje na bohatou tradici lázeňské péče v Mariánských Lázních. Všechny hotely společnosti Nové Lázně, Centrální Lázně, Maria Spa, Hvězda, Imperial, Grandhotel Pacifik, Butterfly, Vltava a Svoboda / Labe mají vlastní tým lékařů a zdravotníků a k léčbě využívají především přírodní léčivé zdroje - minerální prameny, unikátní přírodní léčivý plyn CO2 a slatinu. Společnost je držitelem mezinárodních certifikátů kvality lázeňské péče - TÜV, EuropeSpa med, Medispa a má uzavřené smlouvy s českými a německými pojišťovnami. V roce 2010 obdržela ocenění Nejlepší lázeňská společnost České republiky.

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ
Úchvatná příroda, čistý vzduch, klimatické podmínky, lázeňské parky a lesy, skvostná architektura, bohatý kulturní, sportovní a společenský život a jedinečná tradice od roku 1808 vytvářejí z Mariánských Lázní vyhledávané lázeňské město, které svou návštěvou poctili mezi jinými i takoví velikáni jako Johann Wolfgang Goethe, Fryderyk Chopin a anglický král Edward VII.

LÁZEŇSKÁ LÉČBA V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH - LÉČEBNÉ INDIKACE
Nemoci pohybového ústrojí: vertebrogenní syndrom (bolesti zad), degenerativní onemocnění pohybového aparátu (páteře a velkých kloubů), osteoporóza, stavy po ortopedických operacích (s použitím náhrady kloubní)
Nemoci ledvin a močových cest: chronické záněty, ledvinové a močové kameny po operaci nebo drcení rázovou vlnou, stavy po operaci ledvin a močových cest, onemocnění prostaty (záněty, stavy po operaci)
Nemoci dýchacího ústrojí: chronické záněty, průduškové astma, alergické rýmy, stavy po operacích dolních cest dýchacích
Metabolická onemocnění: obezita, dna, zácpa, diabetes mellitus, hyperlipoproteinemie
Gynekologická onemocnění včetně léčby neplodnosti: zánětlivá onemocnění vnějších a vnitřních rodidel, stavy po gynekologických operacích, sterilita a infertilita, klimakterický syndrom, urgentní a stresová inkontinence moči
Nemoci oběhového ústrojí: stav po infarktu myokardu, hypertenzní nemoc II. až III. stupně, funkční poruchy periferních cév a stavy po trombózách, ischemická choroba srdeční, ischemické choroby dolních končetin, poruchy potence
Onkologická onemocnění: rehabilitace pacientů po ukončené onkologické léčbě nádoru prsu, pohlavních orgánů, popř. jiných onkologických onemocnění kromě zhoubných krevních onemocnění
Nemoci trávicího ústrojí: chronické a recidivující onemocnění žaludku a střev, stavy po operaci žaludku, dvanáctníku, jícnu a střev, Crohnova nemoc, chronická onemocnění žlučníku a žlučového traktu, funkční poruchy žlučového traktu
Nemoci nervové: kořenové syndromy, Parkinsonova choroba

MINERÁLNÍ PRAMENY
Křížový pramen se pro svůj terapeutický účinek užívá především u onemocnění zažívacího ústrojí (nemoci žaludku, střev, žlučníku, jater a pankreatu), u nemocí výměny látkové (obezita, dna, diabetes mellitus) a u alergických onemocnění, které jsou podmíněny poruchami zažívání. Přítomnost síranů ve vodě vyvolává projímavý účinek.
Ferdinandův pramen má sedm vývěrů, pro pitnou léčbu je dostupný pramen Ferdinand I. Svým složením odpovídá Křížovému pramenu, je však o něco více mineralizován. Ferdinandův pramen se využívá pro stáčení stolní vody pod názvem Excelsior.
Lesní pramen slouží k pitné kúře a k inhalacím. Užívá se u onemocnění horních cest dýchacích a u nemocí gastrointestiálního traktu. Je též vhodný k léčbě některých urologických chorob, např. močových kamenů z kyseliny močové, kterou silně alkalizuje.
Rudolfův pramen se pro svůj diuretický efekt užívá u chorob ledvin a močových cest. Pramen se vyznačuje vysokým obsahem vápníku (poměr vápníku a hořčíku je 5:4) a proto je pitná kúra vhodnou doplňkovou terapií při léčbě osteoporózy a pro svůj protizánětový účinek se užívá při zánětech cest močových.
Ambrožův pramen tvoří tři vývěry podobného chemického složení. Jedná se o slabě mineralizované železnaté kyselky, využívané pro vysoký obsah železa u některých forem chudokrevnosti a pro svůj diuretický účinek také při onemocnění močových cest, zejména při lithiáze.
Karolinin pramen se pro svůj vyšší obsah hořčíku (poměr vápníku a hořčíku je 2:5) užívá při urologických nemocech a při léčení ledvinových kamenů, protože hořčík působí proti tvorbě těchto konkrementů.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÝ PLYN CO2
Mariin pramen je ve skutečnosti mocný vývěr plynu (99,7 % přírodního CO2). Přírodní léčivý plyn se podává formou plynových obálek. Tato procedura si získává stále větší popularitu, protože kromě snížení krevního tlaku, zlepšení činnosti srdce a prokrvení dolních končetin udávají pacienti výrazné zlepšení sexuálních funkcí. Tento přírodní léčivý plyn se též aplikuje formou podkožních injekcí u onemocnění kloubů, páteře a ischemické choroby srdeční.

PELOIDY - SLATINA, RAŠELINA
Peloidy jsou anorganické nebo organické kašoviny, které se po určité úpravě a ohřevu používají na obklady a zábaly. Jedná se o slatiny, rašeliny a další bahna, která se nacházejí v okolí pramenů. Slatina se ukládá na hromady, kde určitým způsobem oxiduje. Poté se dále upravuje a míchá s minerální vodou a ohřívá párou. Používá se většinou o teplotě 40° C na 20 - 30 minut.
Slatinné zábaly se užívají při chorobách pohybového aparátu, u gynekologických onemocnění a nemocí dýchacích cest. Speciálním doplňkem jsou slatinné vaginální tampony, které se používají při léčbě chronických gynekologických zánětů a při ženské sterilitě.

PROCEDURY Z PŘÍRODNÍCH LÉČIVÝCH ZDROJŮ
- Minerální koupel
- Jedinečné sulfátové koupele (pouze v hotelu Butterfly)
- Suchá plynová lázeň CO2
- Mariino plynové jezírko s oxygenoterapií
- Plynové injekce
- Slatinný zábal
- Inhalace
- Kneippova terapie
- Pitná kúra