Danubius Health Spa Resort Centrální Lázně

Goethovo nám. 1 / Mariánské Lázně / Západní Čechy

Nabízené pobyty Zobrazit mapu

HOTEL A LOKALITA

Lázeňský hotel Centrální Lázně **** Superior, symbol lázeňské tradice v Mariánských Lázních, se nachází na místě původního lázeňského domu z roku 1812 v lázeňském centru města, v blízkosti kolonády s unikátní zpívající fontánou a překrásných upravených parků, u pavilonu Ambrožova pramene. Svým hostům nabízí tradiční lázeňskou léčbu s využitím místních přírodních léčivých zdrojů. Čeká vás příjemné posezní s dechberoucím výhledem na lázeňskou kolonádu a prameny - Karolinin, Rudolfův a Ambrožův. Centrální Lázně jakožto nejzachovalejší lázeňský dům v Mariánských Lázních a zdroj Mariina pramene, jsou místem, kde byly Mariánské Lázně založeny.

KRÁLOVSKÝ ZÁŽITEK V JEDINEČNÉM LÁZEŇSKÉM KOMPLEXU
Historicky unikátní lázeňské hotely Nové Lázně *****, Centrální Lázně **** a Maria Spa Courtyard **** jsou propojené krytými promenádami a koridory v jeden lázeňský komplex. V komplexu se nachází nejstarší rašelinové lázně v Evropě a největší historicky originální balneoprovoz s minerálními koupelemi a suchými uhličitými procedurami v Mariánských Lázních. Lázeňské a wellness procedury se poskytují na celkové ploše 5 900 m2. Minerální prameny ke koupelím i pitné léčbě přímo v hotelu. Opravdovým skvostem jsou originální Římské lázně s mramorovými sloupy z roku 1896, Královská kabina Edwarda VII., Císařská kabina Franze Josefa a původní Mariiny lázně s vývěrem přírodního Mariina plynu s obsahem CO2. Vzájemně propojené lázeňské hotely jsou navíc propojeny koridorem Via Imperialis se Spa Resortem Hvězda, jehož součástí jsou hotely Hvězda****, Imperial**** a Neapol****, čímž vznikl největší historický lázeňský resort ve střední Evropě - Marienbad Health Spa Resort s největším hotelovým bazénem v Mariánských Lázních (150 m2).

UBYTOVÁNÍ
108 pokojů kategorie Superior, Superior Plus, Junior Suite a apartmá, dva bezbariérové pokoje.

Superior: Sprcha nebo vana, televize, telefon, Wifi internet, minibar, sejf, fén, župan, froté pantofle.
Superior Plus: Sprcha nebo vana, televize, telefon, Wifi internet, minibar, sejf, fén, župan, froté pantofle. Výhled na park.
Junior Suite: Sprcha nebo vana, televize, telefon, Wifi internet, minibar, rychlovarný set na kávu a čaj, sejf, fén, župan, froté pantofle, deštník. Velký rohový pokoj nebo pokoj s výklenkem, pohodlný sedací kout. Výhled na park.
Apartmá: Vana, televize, telefon, Wifi internet, minibar, rychlovarný set na kávu a čaj, sejf, fén, župan, froté pantofle, deštník. Oddělený obývací pokoj a ložnice, kuchyňský kout. Vhodné pro rodiny s dětmi, možnost propojení se sousedním dvoulůžkovým pokojem Superior Plus, možnost přistýlky. Výhled na park.

GASTRONOMIE
Restaurace Goethe je nově rekonstruovaná restaurace s novým bufetovým systémem a show kuchyní. Nabízí českou i mezinárodní kuchyni, výběr z dietních jídel. Snídaně, obědy a večeře formou bufetu, salátový bufet, koutek zdravé výživy Danubius Healthy Choice.
Dále v hotelu naleznete lobby bar, který vás potěší čerstvými dezerty přímo z hotelové cukrárny a pravidelnými hudebními večery.
Pro příjemné venkovní posezení je připravena letní terasa.

WELLNESS & BEAUTY
Moderní Danubius Premier Fitness s kardio, fitness a cvičební zónou, možnost individuálního tréninku s instruktorem, sestavení cvičebního plánu a poradenství ve výživě.
Za poplatek: Koupele, masáže, kadeřnictví, kosmetika.
V resortu: Římské lázně se 3 bazény s vířivými proudy a whirlpoolem, saunový svět se sanariem, 2 saunami, parní lázní, bazénkem a ledovou tříští. Aqua wellness centrum v hotelu Hvězda.

LÉČENÍ
V našich hotelech je hostům po celou dobu pobytu k dispozici nepřetržitá služba lékařů a zdravotních sester. Pro každého hosta s lázeňským typem pobytu je sestaven individuální léčebný plán co nejdříve po příjezdu.
Ke zdravotnickému týmu patří: Lékaři, kteří mají atestace 1. stupně z vnitřního lékařství, většina atestaci 2. stupně z FBRL a specializují se v dalších oblastech jako je akupunktura, mobilizační techniky, diabetologie, onkologie, ale i alternativní medicína, homeopatie, shiatsu masáže a jiné techniky. Několik let v naší společnosti probíhají předatestační kursy balneologie v rámci přípravy na atestaci z FBRL - fyziatrie, balneologie a rehabilitace. Jsme také pracovištěm Institutu pro další vzdělávání lékařů a farmaceutů Praha. Sestry v lázeňských hotelech mají státní registraci, vrchní sestry atestace 1. stupně, event. 2. stupně. Tyto registrace jsou certifikované a platné na území celé Evropské unie.
Laboratorní vyšetření: Otestujte svůj zdravotní stav a také procento rizikových faktorů civilizačních onemocnění v těle jedním krevním testem - bez čekání a ztráty času. Pobyt v Mariánských Lázních vám nedodá jen nové síly pro vaše zdraví, ale také vám nabízí jistotu pro budoucnost. Výsledky obdržíte během 2 až 3 dnů v případě, že se jedná o kompletní vyšetření.
Hotel nabízí největší a originální balneoprovoz s 24 kabinami pro procedury zaručujícími klid a soukromí. Komplexní lázeňská léčba, procedury z přírodních léčivých zdrojů - minerální koupele, slatinné zábaly, suché plynové koupele, plynové injekce, vodoléčba a další široké spektrum léčebných procedur. Ambrožův a Balbínův minerální pramen ke koupelím a pitné kúře.
Léčení dětí: Léčebné oddělení s dětským lékařem v hotelu, léčebné a preventivní programy pro děti od 4 do 12 let.

CERTIFIKÁTY
TÜV, Medispa

DALŠÍ SLUŽBY
Wifi připojení a internetový koutek zdarma. Hotel je nekuřácký. Dětský koutek. Hlídané parkoviště u hotelu a podzemní garáže v Marienbad Health Spa Resortu.

Společnost LÉČEBNÉ LÁZNĚ MARIÁNSKÉ LÁZNĚ a.s. jako jediná navazuje na bohatou tradici lázeňské péče v Mariánských Lázních. Všechny hotely společnosti Nové Lázně, Centrální Lázně, Maria Spa, Hvězda, Imperial, Grandhotel Pacifik, Butterfly, Vltava a Svoboda / Labe mají vlastní tým lékařů a zdravotníků a k léčbě využívají především přírodní léčivé zdroje - minerální prameny, unikátní přírodní léčivý plyn CO2 a slatinu. Společnost je držitelem mezinárodních certifikátů kvality lázeňské péče - TÜV, EuropeSpa med, Medispa a má uzavřené smlouvy s českými a německými pojišťovnami. V roce 2010 obdržela ocenění Nejlepší lázeňská společnost České republiky.

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ
Úchvatná příroda, čistý vzduch, klimatické podmínky, lázeňské parky a lesy, skvostná architektura, bohatý kulturní, sportovní a společenský život a jedinečná tradice od roku 1808 vytvářejí z Mariánských Lázní vyhledávané lázeňské město, které svou návštěvou poctili mezi jinými i takoví velikáni jako Johann Wolfgang Goethe, Fryderyk Chopin a anglický král Edward VII.

LÁZEŇSKÁ LÉČBA V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH - LÉČEBNÉ INDIKACE
Nemoci pohybového ústrojí: vertebrogenní syndrom (bolesti zad), degenerativní onemocnění pohybového aparátu (páteře a velkých kloubů), osteoporóza, stavy po ortopedických operacích (s použitím náhrady kloubní)
Nemoci ledvin a močových cest: chronické záněty, ledvinové a močové kameny po operaci nebo drcení rázovou vlnou, stavy po operaci ledvin a močových cest, onemocnění prostaty (záněty, stavy po operaci)
Nemoci dýchacího ústrojí: chronické záněty, průduškové astma, alergické rýmy, stavy po operacích dolních cest dýchacích
Metabolická onemocnění: obezita, dna, zácpa, diabetes mellitus, hyperlipoproteinemie
Gynekologická onemocnění včetně léčby neplodnosti: zánětlivá onemocnění vnějších a vnitřních rodidel, stavy po gynekologických operacích, sterilita a infertilita, klimakterický syndrom, urgentní a stresová inkontinence moči
Nemoci oběhového ústrojí: stav po infarktu myokardu, hypertenzní nemoc II. až III. stupně, funkční poruchy periferních cév a stavy po trombózách, ischemická choroba srdeční, ischemické choroby dolních končetin, poruchy potence
Onkologická onemocnění: rehabilitace pacientů po ukončené onkologické léčbě nádoru prsu, pohlavních orgánů, popř. jiných onkologických onemocnění kromě zhoubných krevních onemocnění
Nemoci trávicího ústrojí: chronické a recidivující onemocnění žaludku a střev, stavy po operaci žaludku, dvanáctníku, jícnu a střev, Crohnova nemoc, chronická onemocnění žlučníku a žlučového traktu, funkční poruchy žlučového traktu
Nemoci nervové: kořenové syndromy, Parkinsonova choroba

MINERÁLNÍ PRAMENY
Křížový pramen se pro svůj terapeutický účinek užívá především u onemocnění zažívacího ústrojí (nemoci žaludku, střev, žlučníku, jater a pankreatu), u nemocí výměny látkové (obezita, dna, diabetes mellitus) a u alergických onemocnění, které jsou podmíněny poruchami zažívání. Přítomnost síranů ve vodě vyvolává projímavý účinek.
Ferdinandův pramen má sedm vývěrů, pro pitnou léčbu je dostupný pramen Ferdinand I. Svým složením odpovídá Křížovému pramenu, je však o něco více mineralizován. Ferdinandův pramen se využívá pro stáčení stolní vody pod názvem Excelsior.
Lesní pramen slouží k pitné kúře a k inhalacím. Užívá se u onemocnění horních cest dýchacích a u nemocí gastrointestiálního traktu. Je též vhodný k léčbě některých urologických chorob, např. močových kamenů z kyseliny močové, kterou silně alkalizuje.
Rudolfův pramen se pro svůj diuretický efekt užívá u chorob ledvin a močových cest. Pramen se vyznačuje vysokým obsahem vápníku (poměr vápníku a hořčíku je 5:4) a proto je pitná kúra vhodnou doplňkovou terapií při léčbě osteoporózy a pro svůj protizánětový účinek se užívá při zánětech cest močových.
Ambrožův pramen tvoří tři vývěry podobného chemického složení. Jedná se o slabě mineralizované železnaté kyselky, využívané pro vysoký obsah železa u některých forem chudokrevnosti a pro svůj diuretický účinek také při onemocnění močových cest, zejména při lithiáze.
Karolinin pramen se pro svůj vyšší obsah hořčíku (poměr vápníku a hořčíku je 2:5) užívá při urologických nemocech a při léčení ledvinových kamenů, protože hořčík působí proti tvorbě těchto konkrementů.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÝ PLYN CO2
Mariin pramen je ve skutečnosti mocný vývěr plynu (99,7 % přírodního CO2). Přírodní léčivý plyn se podává formou plynových obálek. Tato procedura si získává stále větší popularitu, protože kromě snížení krevního tlaku, zlepšení činnosti srdce a prokrvení dolních končetin udávají pacienti výrazné zlepšení sexuálních funkcí. Tento přírodní léčivý plyn se též aplikuje formou podkožních injekcí u onemocnění kloubů, páteře a ischemické choroby srdeční.

PELOIDY - SLATINA, RAŠELINA
Peloidy jsou anorganické nebo organické kašoviny, které se po určité úpravě a ohřevu používají na obklady a zábaly. Jedná se o slatiny, rašeliny a další bahna, která se nacházejí v okolí pramenů. Slatina se ukládá na hromady, kde určitým způsobem oxiduje. Poté se dále upravuje a míchá s minerální vodou a ohřívá párou. Používá se většinou o teplotě 40° C na 20 - 30 minut.
Slatinné zábaly se užívají při chorobách pohybového aparátu, u gynekologických onemocnění a nemocí dýchacích cest. Speciálním doplňkem jsou slatinné vaginální tampony, které se používají při léčbě chronických gynekologických zánětů a při ženské sterilitě.

PROCEDURY Z PŘÍRODNÍCH LÉČIVÝCH ZDROJŮ
- Minerální koupel
- Jedinečné sulfátové koupele (pouze v hotelu Butterfly)
- Suchá plynová lázeň CO2
- Mariino plynové jezírko s oxygenoterapií
- Plynové injekce
- Slatinný zábal
- Inhalace
- Kneippova terapie
- Pitná kúra