Hotel Purkmistr

Selská náves 21/2 / Plzeň - Černice / Západní Čechy

Nabízené pobyty Zobrazit mapu

HOTEL A LOKALITA
Pilsen Beer Spa & Wellness Hotel Purkmistr se pyšní prvními pivními lázněmi v Plzni, čímž poskytuje komplexní služby spojené s jednou z nejstarších, nejproslulejších a světově nejuznávanějších českých národních tradic. V komplexu Pivovarského dvora Plzeň v Černicích najdete kromě komfortního čtyřhvězdičkového ubytování, stylové restaurace, vlastního pivovaru Purkmistr a bowlingu také nově vybudované první plzeňské pivní lázně s klasickými pivními koupelemi, saunou, parní lázní, masážemi, zábaly, wellness, whirlpoolem a především s prvotřídním servisem a obsluhou.

UBYTOVÁNÍ
Stylově zařízené pokoje First Class jsou vybaveny samostatnými koupelnami s WC, vanou nebo sprchovým koutem, vysoušečem vlasů, kvalitní kosmetikou, LCD televizory s 15 programy + další 3 programy jsou napojeny na hotelový kamerový systém (sledujete svůj zaparkovaný vůz), telefony s přímou volbou, rozhlasovými přijímači, bezpečnostními sejfy, minibary, klimatizací s termoregulací přímo na pokoji, pevným nebo WIFI připojením s časově a datově neomezeným přístupem na internet a zabezpečenými kartovými zámky ABLOY.

GASTRONOMIE
Restaurace je rozdělena na dvě části - horní a spodní, přičemž obě jsou vybaveny velkoplošnou projekcí. Precizně navržený interiér restaurace byl zpracován s respektem k historickému původu celého objektu. Výčep je přímo napojen na pivovarské ležácké tanky, ze kterých je čepován veškerý sortiment vlastních vyráběných piv. Nezaměnitelnou atmosféru vytvářejí především měděné varny umístěné v přední části spodní restaurace. Styl kuchyně restaurace Pivovarského dvora Purkmistr Plzeň vychází z tradiční české kuchyně, nicméně na menu se objevují i překvapivé kombinace. Některé položky nenajdete nikde jinde, namátkou třeba drůbeží játra v cibulovém sádle nebo palačinky s pivní marmeládou z tmavého ležáku, to přece nejde nezkusit. Další možností příjemného posezení je historický sklípek s intimní atmosférou a bohatým výběrem vín z celého světa.

PIVNÍ LÁZNĚ
Pilsen Beer Spa byly vybudovány v luxusním útulném prostředí Pivovarského dvora Plzeň ve spolupráci s předním architektem. Byly v něm použity výhradně přírodní hypoalergenní materiály, jako je kámen a pečlivě vybírané a opracované dřevo. Pocit všeobecné pohody umocňuje intimní osvětlení, voda stékající po kamenných obkladech stěn, decentní relaxační hudba a zvuky přírody. Srdcem Pilsen Beer Spa je pětice dřevěných van, vyrobených z ušlechtilého dřeva modřínu, o celkové kapacitě 6 osob (4 single a 1 double vana). Vany jsou plněny speciální pivní koupelovou lázní, která se skládá ze speciální várky piva plzeňského typu a dalších ingrediencí, a jejíž teplota je na počátku nastavena na 35 °C. Po dobu koupele je k vaně přistaven dřevěný soudek se světlým ležákem Purkmistr - poctivým pivem z Plzně, z nějž si sami můžete čepovat podle libosti. Během pivní koupele je doporučeno ponořit i obličej a celou hlavu a omýt pleť obličeje. Koupel má kromě celkového ozdravného účinku například i pozitivní vliv při léčbě akné.
O tom, že pivo jako přísada do koupele má našemu tělu skutečně čím prospět, věděli svoje už staří Egypťané a také naše babičky a prababičky dobře věděly, že pivovarské kvasnice čistí a omlazují pleť. Blahodárné účinky piva, které neproteče hrdlem, ostatně potvrzují i lékaři.

WELLNESS
Finská sauna, parní lázeň, whirlpool, odpočívárna, masáže (čokoládová, pivní, lávové kameny, regenerační medová, baňkování), zábaly (čokoládový a rašelinový), infrakabina, kosmetika líčení, pedikúra.

PIVO
PURKMISTR® - pivo z nejstaršího pivovaru v Čechách - pivo je zde vařeno podle tradičních receptur z několika druhů sladovnického ječmene nejvyšší kvality a chmele z žatecké pěstitelské oblasti. Pivo je podáváno nefiltrované a nepasterizované, aby se v něm zachovaly všechny původní výživné látky. Pivo sice na první pohled vypadá jako mírně zakalené a méně průzračné než piva filtrovaná, ale právě díky tomu obsahuje výhradně přírodní látky (vysoký obsah vitamínů řady B, cukry, kvasinky atd.), je hutnější a působí velmi blahodárně na lidský organizmus. Jednotlivé receptury pro vás vyvinul a odzkoušel známý plzeňský sládek ing. Josef Krýsl, který získal za svoje postupy v soutěžích malých a restauračních pivovarů řadu ocenění.

ZÁBAVA
Příznivce dobré zábavy potěší bowling umístěný ve stylovém interiéru s kamennou klenbou a bowlingový bar s nabídkou alkoholických i nealkoholických nápojů včetně možnosti objednávky jídel studené kuchyně.