Hotel Žižkovy lázně

U Lázní 44 / Tábor / Jižní Čechy

Nabízené pobyty Zobrazit mapu

HOTEL A LOKALITA
Hotel Žižkovy lázně leží na klidném romantickém místě na břehu řeky Lužnice v okrajové části města Tábor, od jehož historického centra je vzdálen pouhých deset minut pěší chůzí, například po městských hradbách. Roku 1268 zde byly založeny lázně, ve kterých se údajně léčil i husitský vojevůdce Ondřej Prokop, zvaný "Holý". Původní Městské lázně byly později zrekonstruovány do dnešní podoby hotelu. Díky výjimečné poloze hotelu se z restaurace a většiny pokojů nabízí překrásný pohled na poklidně plynoucí řeku a mlýn ze šestnáctého století s funkčním mlýnským kolem. Celkovou siluetu dotváří historické centrum Tábora a jeho starodávné hradby, především Kotnovská věž.

UBYTOVÁNÍ
Hotel Žižkovy lázně disponuje celkem patnácti luxusními pokoji, z nichž deset je dvoulůžkových, dva dvoulůžkové apartmány a tři čtyřlůžkové mezonetové apartmány. Všechny pokoje jsou vybaveny vanou (případně i sprchovým koutem), televizí, telefonem, trezorem a na všech je WiFi připojení zdarma. Většina pokojů má balkón či přístup na terasu, odkud se skýtá úchvatný pohled na řeku Lužnici a starobylé město Tábor.

GASTRONOMIE
Lázeňská restaurace Marina se nachází v /b>zimní zahradě, v níž si můžete vychutnávat nejen vynikající pokrmy, ale také dechberoucí výhled na řeku Lužnici a panorama města Tábor. Kuchařský tým pro vás sestavil lákavá menu, která vyhoví každému gurmánskému vkusu. Prvotřídní kvalita jídel je zaručena pečlivým výběrem těch nejčerstvějších surovin, zpracovaných s důrazem na zachování osobitých chutí a vůní. Půvabné prostředí restaurace doplňuje v teplých dnech terasa s překrásným výhledem.

DALŠÍ SLUŽBY
Hotel je vybaven výtahem. Parkování u hotelu zdarma. WiFi internet zdarma v celém hotelu. Domácí mazlíčci vítáni.