Městský hotel Bobík

Náměstí 325 / Volary / Jižní Čechy

Nabízené pobyty Zobrazit mapu

HOTEL A LOKALITA
Šumavské krajině mezi Boubínem a soutokem Teplé a Studené Vltavy vévodí Bobík, a to hned dvakrát. Jako nepřehlédnutelný horský vrchol s charakteristickou ostře tvarovanou siluetou i coby moderní hotel téhož jména na volarském náměstí v sousedství kostela svaté Kateřiny. Kdysi tudy procházela solná Zlatá stezka, dnes znovuzrozený hotel leží na křižovatce cest, které míří k Lipenskému přehradnímu jezeru, do srdce Národního parku Šumava, k hornímu toku Vltavy či do sousedního Bavorska a blízkého Rakouska. Městský hotel Bobík prošel zásadní proměnou a modernizací. Svou kvalitní nabídku staví na propojení unikátních konopných lázní, vynikající hotelové kuchyně a vlastního minipivovaru.

UBYTOVÁNÍ
Hotel nabízí ubytování v 19 komfortně vybavených pokojích. K dispozici jsou jednolůžkové pokoje, dvoulůžkové pokoje (s manželskou postelí nebo 2 oddělenými lůžky) i apartmán. V hotelu je jeden bezbariérově zařízený dvoulůžkový pokoj. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu/WC, kabelovou televizi, trezor a bezdrátové připojení k internetu (wi-fi).

GASTRONOMIE
Kuchyně hotelové restaurace vychází z prověřených a oblíbených potravin regionálních producentů. Na jídelním lístku naleznete pokrmy z českých receptů, ověřených časem, připravené podle posledních trendů moderní gastronomie.

Restaurační minipivovar hotelu Bobík má varnu a spilku umístěnu přímo v interiéru restaurace, takže můžete vaření a vznik piva sledovat na vlastní oči. Vaří se zde světlý a tmavý ležák plzeňského typu, spodně kvašený a nefiltrovaný, tedy to nejlepší živé pivo. Samozřejmostí je nabídka Volarské zlaté neboli hořké bylinné lihoviny vyráběné dle originální receptury a nabízené v jedinečné láhvi (k dostání výhradně ve Volarech!).

KONOPNÉ LÁZNĚ
První konopné lázně ve středoevropském regionu vám pomohou v příjemném prostředí zapomenout na uspěchanou dobu a dokonale zrelaxovat své tělo i mysl. Kvalitní produkty z konopí jsou řešením pro klienty s kožními problémy jako je lupénka nebo atopický ekzém. Konopí má také antibiotické, a tudíž protizánětlivé účinky. Účinné látky se v těle chovají jako bílé krvinky a likvidují nezvané hosty. Další pozitivní účinky má konopí při migréně, uvolňuje bolesti, svalové napětí, křeče, hojí popáleniny, povrchová poranění, záněty, otoky žil, bércové vředy. Dále také tlumí lehké artritické a revmatické bolesti.

Procedury s konopím: vířívá konopná koupel, perličková konopná koupel, konopná lymfatická hydromasáž, konopná koupel, manuální konopná masáž, konopný zábal, konopno rašelinový zábal

Procedury bez konopí: vibrousauna, suchá masážní vana, rázová vlna, přístrojová lymfodrenáž, manuální medová detoxikační masáž

OKOLÍ
Galerie ve Volarech je odborným zařízením, které představuje svým návštěvníkům výtvarné umění v celém jeho spektru.