Léčebné lázně Konstantinovy Lázně - Lázeňský dům Prusík

Plzeňská 58 / Konstantinovy Lázně / Západní Čechy

Nabízené pobyty Zobrazit mapu

LÁZNĚ A LOKALITA
Konstantinovy Lázně se zaměřují na prevenci, léčbu a rehabilitaci kardiovaskulárních chorob a léčbu pohybového ústrojí. Panenská příroda a čistý vzduch lákají k relaxaci, odpočinku a dovolené. Také pro příznivce aktivního pohybu je zde dostatek vyžití. Různě náročné trasy pro Nordic Walking, zajímavé cyklostezky, vyjížďky na koni a další sportovní aktivity. Lázeňské městečko Konstantinovy Lázně leží severozápadně od Plzně v nadmořské výšce 520 m. Zdejší prameny minerálních vod se vyznačují nejvyšším obsahem kysličníku uhličitého v Čechách.

LÁZEŇSKÝ DŮM PRUSÍK
Lázeňský dům Prusík je hlavním a největším lázeňským a léčebným domem Léčebných lázní Konstantinovy Lázně. Budova je vybavena non-stop recepcí, jídelnou, kavárnou s terasou, bezbariérovým přístupem a výtahem. Hlavní balneo provoz se solnou jeskyní se nachází v přízemí a 1. patře této budovy. Je zde k dispozici stálá lékařská služba. Parkování je možné zdarma přímo u LD Prusík.

UBYTOVÁNÍ
LD Prusík disponuje 8 jednolůžkovými, 55 dvoulůžkovými pokoji a 4 luxusními nadstandardně vybavenými apartmány. Pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením, televizí, ledničkou a telefonem.

GASTRONOMIE
V LD Prusík se nachází jídelna a kavárna a s terasou.

Kavárna Srdíčko
Kavárna a palačinkárna ukrytá uprostřed lázeňského parku nabízí domácí moučníky a zmrzlinu, výběrovou kávu pražírny La Bohéme, kvalitní vína z jižní Moravy a další dobroty. Místní specialitou je citronáda z pramene Prusíku, který se nachází vedle kavárny, a bylinný likér Konstantin. Nabídka kavárny je sestavena s ohledem na zdraví a vše je vyráběno ve zdejší kuchyni. Mezi dodavatele nápojů patří Moštovna Lažany, rodinné Vinařství Kovacs a bio farma Žufánek. Kavárna má připojení Wi-Fi, posezení v parku s obsluhou a salonek.

BALNEO
V LD Prusík naleznete hlavní balneo provoz a solnou jeskyni.

WELLNESS
Wellness centrum Konstantin nabízí relaxační bazén s příjemně vyhřátou vodou 28 - 32°C (bazén má část určenou pro cvičení a část pro regeneraci na masážních tryskách - pět masážních vodopádů), vířivky, Kneippovy chodníčky (s využitím střídavého působení teplé a studené vody podporuje tkáňový metabolismus a prokrvení), aroma saunu, finskou saunu, parní lázeň, zážitkové masáže a koupele, pleťová ošetření, hubnoucí kosmickou loď (odstranění přebytečného tuku a zpevnění těla za pomoci nejmodernějších technologií - elektromagnetických radiačních vln), kavárnu s občerstvením, klidovou zónu pro váš odpočinek a fitness centrum se špičkovými stroji od firmy STAR TRAC rozdělenými do kardio- a tréninkové zóny. Trenažér na chůzi a běh, spinnery, total body trainery a rotopedy.

LÉČEBNÉ LÁZNĚ KONSTANTINOVY LÁZNĚ
Součástí lázeňského komplexu je lázeňský dům Prusík, Spa Boutique Hotel LÖWENSTEIN, lázeňský hotel Jirásek a lázeňské penziony Palacký, Purkyně, Mánes, Marie, Mír a Praha a Wellness centrum Konstantin.

LÉČBA
Léčebné lázně Konstantinovy Lázně se zaměřují na prevenci, léčbu a rehabilitaci kardiovaskulárních nemocí a léčbu pohybového ústrojí. Časná rehabilitace pacientů po srdečních operacích v lázních navazuje přímo na pobyt v nemocnici a zahajuje se překladem z lůžka na lůžko převážně 5. až 10. den po operaci. Po přijetí kardiologem nebo internistou s kardiologickou erudicí jsou pacienti umístěni na lůžka Centra časné kardiovaskulární rehabilitace (obdoba JIP), kde setrvávají podle potřeby 1 - 4 dny. Rehabilitace se zahajuje již 1. den pobytu. Zahrnuje individuální dechová cvičení včetně fyzikální terapie (léčení jizev a malých kožních defektů biolampou), ke zlepšení často váznoucího odkašlávání se přidávají inhalace, k lepšímu prokrvení tkání i orgánů napomáhají suché uhličité koupele. Dále se při přijetí pacienta provádí vstupní klidové ekg a spirometrie. První nebo druhý den probíhá klidové transthorakální echokardiografické vyšetření a rovněž se dle potřeby využívá ekg. Holter monitoring 24 hodin a TK Holter monitoring 24 hodin.

S odstupem dalších několika dnů a dle zdravotního stavu pacienta se provádí zátěžová elektrokardiografie (bicyklová ergometrie) - nejdříve 10. den od provedení aortokoronárního bypassu a 14. den od provedení operace na chlopni či operace kombinované (bypass + chlopeň). Dle tolerance zátěže dále pacienti cvičí v odpovídajících skupinách, trénují na rotopedu a provádějí individuální či skupinové terénní kúry. Současně se aplikují další fyziatrické procedury - elektroléčba, masáže zad, reflexní masáže či měkké techniky převážně v oblasti krční a hrudní páteře v sedě - a vodoléčebné procedury v oblasti DK a břicha, pokud nejsou čerstvé jizvy a drobné defekty v oblasti dolních končetin a břicha.

Vzhledem k tomu, že pacienti představují relativně rizikovou skupinu, klade se důraz na vysokou odbornost lékařů. Na pracovišti jsou přítomni lékaři s kardiologickou atestací - kardiologové, z nichž má jeden rovněž atestaci z rehabilitace a fyzikální medicíny. Ostatní lékaři jsou atestovaní internisté s kardiologickou erudicí.

Konstantinovy Lázně nabízejí rovněž výtečné prostorové a přístrojové vybavení: 5-ti lůžkové Centrum časné kardiovaskulární rehabilitace (obdoba JIPu), kde je 5 monitorů a všechny jsou svedeny na centrální monitor ošetřovny a dále pro dalších 5 pacientů telemetrii s dosahem po celém léčebném ústavu Prusík (120 lůžek), rovněž se svedením na centrální monitor ošetřovny, infúzní pumpy, injektomaty, dva defibrilátory se zevní stimulací atd. Z diagnostických přístrojů využíváme echokardiografii, kterou rutinně provádějí všichni kardiologové, dále kardiologové provádějí vyhodnocení zátěžové elektrokardiogrrafie (bicyklové ergometrie), ekg. Holteru 24 hod monitoring a TK Holter 24 hodin monitoring a internisté vyhodnocují spirometrii. K dispozici je vlastní poměrně rozsáhlá laboratoř s možností vyšetřit všechny základní biochemické a hematologické parametry.