Penzion Na Faře

Dubenec č. p.1 / Dubenec u Dvora Králové n/L / Východní Čechy

Nabízené pobyty Zobrazit mapu

PENZION A UBYTOVÁNÍ
Penzion nabízí ubytování v historické budově fary z poloviny 18. století ve stylových pokojích a také v turistických pokojích se základním vybavením v nově přistavené části penzionu. V nabídce jsou rovněž bezbariérové pokoje. Stylové pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, televizí a wi-fi připojením. Ve většině těchto pokojů je manželské lůžko a dvě oddělená lůžka.

GASTRONOMIE
Součástí penzionu je stylová restaurace a salónek vybudované z bývalých koňských stájí. Restauraci byl udělen certifikát CzechSpecials a nabízí zejména tradiční jídla staročeské kuchyně se zaměřením na regionální kuchyni Podkrkonoší, pochutnat si můžete na pokrmech podle recepisů našich babiček. Při přípravě pokrmů je kladen důraz na nákup čerstvých surovin, převážně z místních zdrojů. Samozřejmostí je výběr kvalitních moravských vín. Dlážděný dvůr s grilem nabízí v letních měsících posezení pod slunečníky, v blízkosti je dětské pískoviště. Snídaně je dle počtu hostů buď bufetová či servírovaná.

PRIVÁTNÍ WELLNESS
Infrasauna se solným panelem a vířivka.

DALŠÍ SLUŽBY
Společenská místnost s kulečníkem, šipkami, stolním fotbalem a herní konzolí Xbox, úschovna a půjčovna kol. Veškeré vnitřní prostory penzionu jsou nekuřácké. Na chodbách farní budovy je umístěna stálá expozice historických farářských hábitů, dobových obrazů a pamětní deska A.B.Tomanové (žena s výjimečnými schopnostmi uzdravovat nemocné), která zde pobývala. Součástí areálu je velké oplocené parkoviště hlídané kamerou.

OKOLÍ
Blízké okolí penzionu nabízí mnoho možností využití volného času. V bezprostřední blízkosti leží kostel sv. Josefa pocházející z poloviny 14. století. Za penzionem naleznete fotbalové a volejbalové hřiště. Asi 1,5 km od penzionu uprostřed obce je umístěn sportovní areál nabízející tenisový kurt s umělým povrchem, hříště na nohejbal, volejbal a košíkovou. Okolí penzionu je protkáno velkým množstvím cyklostezek různé náročnosti. Z cyklozastávky přímo před penzionem můžete vyrazit na cyklostezku „Farní okruh“ v délce 6 km. Ve vzdálenosti 2 km se nachází Golf Resort Nová Amerika, který je se svými 27 jamkami největším golfovým hříštěm na východě Čech.