Penzion Dvůr pohody

Bratislavská 997 / Varnsdorf / Severní Čechy

Nabízené pobyty Zobrazit mapu

PENZION A LOKALITA
Rodinný penzion se nachází v klidné části příhraničního města Varnsdorf, regionálního střediska Lužických hor, ležícího na pomezí CHKO Labské pískovce, Národního parku České Švýcarsko a Šluknovské pahorkatiny. Celá tato oblast je charakteristická přírodními krásami, četnými rozhlednami, zachovalou lidovou architekturou a jedním z nejčistších ovzduší v České republice.

Hlavní budova penzionu prošla v letech 2009 - 2012 rozsáhlou rekonstrukcí s cílem zachování původní krásy tradiční architektury Horní Lužice. Druhá budova – Stodola byla znovu vystavěna na místě dřívějšího hospodářského stavení.

UBYTOVÁNÍ
Hlavní budova má celkem osm velkých 2 - 4-lůžkových pokojů, ve Stodole se nachází jeden bezbariérový pokoj pro 2 osoby a 2 veliké apartmány s kuchyní.
Vybavení pokoje: koupelna se sprchovým koutem (v apartmánu s vanou) a WC, satelitní TV, připojení k internetu (přípojka ve zdi, Wi-Fi), stylový nábytek

GASTRONOMIE
Pro snídaně formou švédského stolu a k večernímu posezení slouží prostorná společenská místnost s krbovými kamny. Večery si lze zpříjemnit v malé vinárně se stropním klenutím. Obědy a večeře je možné zajistit přes nedalekou restauraci. V letních dnech je k dispozici posezení na terase s chlazenými nápoji a lehkým občerstvením.

WELLNESS A SPORT
Sedmnáctimetrový venkovní bazén s protiproudem, finská sauna, masáže, veliká fitness místnost se zrcadlem, půjčovna kol, saní a holí na Nordic Walking, lyžárna, odkládací místnost pro kola, stolní tenis, šipky. V zimě jsou zde možnosti sjezdového a běžeckého lyžování (Jiřetín pod Jedlovou, Horní Podluží, Polevsko, Luž-Horní Světlá, Waltersdorf).

DĚTI
Kolem penzionu se rozkládá prostorný travnatý pozemek s malým umělým jezírkem, dětským hřištěm, trampolínou a posezením s venkovním grilem a ohništěm. Pro nejmenší je připraven dětský koutek. Penzion vlastní Baby friendly certificate.

DALŠÍ SLUŽBY
Venkovní parkoviště má kapacitu 10 míst pro osobní automobily, parkovat lze i na dalších 2 místech.